free templates joomla
 

1824

Historia miłości do makaronu

Ta historia rozpoczęła się w 1824 roku w Pontedassio, a opowiada o prawie dwustu latach doświadczenia i miłości do makaronu.
1824

1850

Poszukiwanie doskonałości

Będąc świadomym, że nie można nie zwracać uwagi na jakość ziarna, Paolo Battista Agnesi zorganizował flotę żaglowców, które cztery razy do roku wypływały z Oneglia na Ukrainę w celu zakupienia najlepszej na świecie pszenicy twardej durum (Taganrog).
 1850

1890

Początek wielkiego obrazu

Po trzęsieniu ziemi w 1887 roku, które prawie całkowicie zniszczyło Oneglia, w zakresie prac mających na celu odbudowanie miasta (także ekonomiczne), rodzina Agnesi wybudowała nowy i nowoczesny młyn (z metalowymi walcami zamiast kamiennych) oraz trzykondygnacyjny zakład produkcyjny w pobliżu portu.

Dano w ten sposób początek przyszłemu dużemu przedsięwzięciu, uznanemu na całym świecie.

1890

1920

Innowacja w służbie konsumentom

Agnesi lansuje pierwszy na rynku makaron w opakowaniu. Zostaje stworzone opakowanie na makaron, który do tego momentu produkowany był w workach i sprzedawany na wagę.
1920

1950

Tworzy się historia reklamy

Agnesi ma swój wkład w historię reklamy: plakaty wyrobów Agnesi są częścią historii włoskiego przemysłu reklamowego.
1950

1987

Cisza, Agnesi ma głos

Dzięki reklamie „Silenzio, parla Agnesi” (tłum.: Cisza, Agnesi ma głos) został osiągnięty następny niezapomniany pułap w historii reklamy marki.

Do dzisiaj uważa się ją za milowy krok we włoskim przemyśle reklamowym.

silenzio2

1999

Powrót do włoskich korzeni

Po latach w grupie Danone, Agnesi staje się częścią Grupy Colussi, skupiającej kilka najważniejszych marek włoskiej historii i kultury produktów żywnościowych (Colussi, Misura, Agnesi, Flora i Sapori Siena 1832).

Mistrzowskie marki, przekrój doskonałych reprezentantów made in Italy na cały świat.

1999

2009

Nowy wizerunek

Agnesi ma nowy wizerunek, zdolny interpretować wyróżniające Wartości Marki. Żaglowiec w centrum opakowania, przywołujący ducha, który zagrzewał do wypraw w poszukiwaniu najlepszej w świecie pszenicy durum, dzisiaj jest symbolem jakości, tradycji, zaangażowania, zespołowego ducha.
s c eliche 0